System obstawiania: 1 — 3 — 2 — 6

System rosnacej progresji*, podobny do systemu Paroli.

Nazwa tego systemu mówi to wszystko. Jest on podobny do systemu Paroli. Jest oparty na założeniu, że możesz wygrać cztery razy z rzędu.

W długim okresie szanse wygranej sa po stronie kasyna i żaden system obstawiania nie może zmienić tego faktu. Ale to nie oznacza, że ten system nie może działać pięknie w krótkim okresie.
To co czyni system 1 — 3 — 2 — 6 atrakcyjnym jest to, że ryzykujemy tylko dwie jednostki obstawiania dla szansy wygrania dziesięciu jednostek. Można osiagnać całkiem niezły zysk małym kosztem.

Pierwszy zakład to jedna jednostka, jesli wygramy, dodajemy następna jednostkę, stawiajac jako drugi zakład trzy jednostki. Jesli wygramy drugi zakład, mamy już 6 jednostek na stole. Usuwamy cztery, stawiajac w trzecim zakładzie dwie jednostki. Jesli wygramy dodajemy dwie jednostki stawiajac w sumie jako czwarty zakład szesć jednostek. Jesli wygramy czwarty zakład otrzymujemy 12 jednostek, z których 10 to czysty zysk!

Jesli przegramy pierwszy zakład, strata jest jedna jednostka. Zakładajac, ze wygramy pierwszy zakład, a przegramy drugi , nasza strata sa dwie jednostki. Jesli wygramy pierwszy i drugi zakład, a przegramy trzeci, mamy zysk dwie jednostki. Jesli wygramy trzy pierwsze zakłady, a przegramy czwarty, wyjdziemy na zero

Jesli przegramy drugi zakład pięć razy na szesć i wygramy raz cztery z rzędu zakłady, będziemy na zero.


System Paroli

System rosnacej progresji*, przeciwieństwo Systemu Martingale.

Ten system jest w pewnym sensie przeciwieństwem systemu Martingale. Zaczynasz z jednym zakładem i powiększasz zakład gdy wygrasz raczej niż gdy przegrasz.

Jednakże, będziesz musiał zaplanować procedurę obstawiania dzięki, której musisz wiedzieć jak daleko pozwolisz urosnać zakładowi zanim sprowadzisz go do poczatkowej wartosci i jak dużo podnosić go, gdy wygrywasz. To oczywiscie zależy od typu gry i szansy wygranej.

Korzyscia tego systemu jest to, że nie wymaga on dużego nakładu.


System Martingale

System malejacej progresji*, stary znany system.

System Martingale jest bardzo starym i niezmiernie prostym systemem. Jest oparty na prawdopodobieństwie przegrywania nieskończenie wiele razy pod rzad i zwykle jest stosowany do zakładów wygrywajacych w stosunku 1:1.

Zaczyna się jednym z zakładem. Jesli wygrywasz, zaczynasz znów z jednym zakładem. Jesli przegrywasz, podwajasz swój zakład. Za każdym razem gdy przegrywasz, podwajasz swój ostatni stracony zakład. W końcu z pewnoscia wygrasz. Gdy wygrywasz odzyskujesz wszystkie swoje stracone zakłady plus jeden zakład zysku równy Twojemu poczatkowemu zakładowi.

Chociaż teoretycznie nieomylny, system Martingale wymaga dużego nakładu pieniędzy, ma bardzo niski zwrot z inwestycji i jest bardzo ryzykowny ze względu na maksymalne ograniczenie limitu zakładu narzucanego przez kasyna. Gdy kończa Ci się lub dochodzisz do limitu zakładu, możesz stracić bardzo wiele bez szansy odzyskania swojej straty.


System Labouchere

System malejacej progresji*, tak zwany System Odwołania.

Ten system też jest zwany systemem Odwołania. Jest wiele odmian. W jego najprostszej formie, zapisujesz serię lub zbiór numerów: powiedzmy 1 2 3 4 5 6. Seria ta może być krótka albo długa i niekoniecznie ułożona po kolei. Wybór danej serii zależy od typu gry, do której chcesz zastosować ten system i od szansy wygranej zakładu.

Każdy numer reprezentuje ilosć w jednostkach lub żetonach, które będziesz stawiał. Stawiasz pierwszy i ostatni z tych numerów. W tym przykładzie 1 i 6, co w sumie daje 7 jednostek.

Jesli wygrasz, wykreslasz dwa numery i stawisz następne dwa „końce” ( zewnętrzne numery). W tym wypadku 2 i 5. Jesli wygrasz znów obstawiasz następnymi dwoma pozostałym numerami 3 i 4 i  jesli wygrasz, to własnie ukończyłes jedna grę. Wtedy zaczynasz się od nowa.

Jesli przegrasz, wtedy dodajesz ten jeden numer do końca serii. Załóżmy, że przegrasz swój pierwszy zakład z 7 jednostek (1 + 6). Wtedy dodajesz numer 7 do końca serii, czyli seria numerów wyglada tak: 1 2 3 4 5 6 7 i twój następny zakład to będzie 8 jednostek (1 + 7). Jesli wygrasz pierwszy zakład ale przegrasz drugi 2 i 5, wtedy seria numerów wyglada tak: 2 3 4 5 7.

Gdy to opanujesz, będziesz widział, kiedy seria jest już zakończona, wtedy jest zawsze dochód. Negatywna strona tego systemu jest to, że może Ci zabraknać pieniędzy na zakłady, gdyż możesz dojsć do wysokich zakładów pomimo rozpoczęcia niskim zakładem.


System D’Alembert

System malejacej progresji* i system obstawiania z ubezpieczeniem**.

Jest to mieszanina Martingale i systemów z ubezpieczeniem. Zakłady sa podnoszone o jedna jednostkę po każdym przegrywajacym zakładzie i obniżane o jedna jednostkę po każdym zwycięskim zakładzie. Kolejnosć i suma podnoszenia czy obniżania  może się różnić, by dostosować system do danej gry i szansy wygranej.


* System rosnacej progresji: Powiększasz zakład gdy wygrywasz. Wymaga mniej kapitału i zwykle korzysta z wygranych w obstawianiu w kolejnych rundach. (Bez stresu, łatwa jazda. Mój ulubiony.)

* System malejacej progresji: Powiększasz zakład gry przegrywasz. Wymaga więcej kapitału i zwykle wymusza to, że po przegranym zakładzie powinien być zwycięski. (Wykańczajacy nerwowo, bardzo bolesny gry przegrasz. Unikaj tego systemu, jesli tylko możesz.)

* System obstawiania z ubezpieczeniem: Zmniejszasz wielkosć zakładu gdy wygrywasz, zwykle idac za wysokim poczatkowym zakładem. (Graj tym systemem ostrożnie.)